COSTA INFO - Ein Service der WOCHENPOST
HomeMeldungenTermineDie KüsteWochenpostBranchenbuchLeserforumFotogalerie
Konzerte, Tanz, Fiestas Hinterland (Marina Alta), bitte klicken, u.a.:
05. Januar 2022 - 01. Januar 2023
(Raum) Els Poblets / Umland

Musik: Pego: 4.8., Casa Benigalip, 20h: Eva Olivencia, 5.+19.8., Plaza Ecce Homo, 21h: Lírica Saray i Pascual, 10.8., Ermita S. Antoni, 20h. Levant Ensemble, 12.8., Plaza Jaume I, 21h: Akkustik-Duo Jimisue, 26.8., Passeig Cervantes, 21h: Alma acústica; Ondara: 13.8., Plaza Bous, 23h: Fusion Klassik, Flamenco, Jazz; 20.8., Pl. Bous, 23h: Tribute to Morricone; Vall Vallinera, Kirchen, 6.+13.+15.+20.+27.8., 18.30h: Kammerkonzerte; 20.8, Els Poblets, Villa Romana Almadrava, 20h: Hommage Joan Salvat; Gata de Gorgos, 27.8., 20.30h: Festival Independiente
Tanz: 28.8., Ondara, Prado, 20.30h: Otra Danza
Fiestas: 1.-6.8., Gata de Gorgos; 1.-8.8.: Murla; 4.-6.8.: Benissivà-Benitaia; 9.-16.8.. Parcent; 10.-14.8.: Benialí; 10.-15.8.: Benigembla; 13.8.: Forna; 14.-18.8.: Alpatró; 19.-20.8.. Carroja; 26.-27.8.: Benissili;

MÚSICA CLÀSSICA

PEGO
Dijous 4
20.00 h – Casa Benigalip
4t Cicle Musical Atzaïla
Eva Olivencia, veu i trio
Preu 12 € públic general / 7 € socis Atzaïla - socis associació esperança.
Abonament 4 concerts 35 € públic general/ 25 € socis Atzaïla - socis associació esperança.

PEGO
Dissabte 10
20.00 h – Ermita Sant Antoni
4t Cicle Musical Atzaïla
Llevant Ensemble, quintet de vent
Preu 12 € públic general / 7 € socis Atzaïla - socis associació esperança.
Abonament 4 concerts 35 € públic general
25 € socis Atzaïla - socis associació esperança.

PEGO
Divendres 5
21.00 h – Plaça Ecce Homo
Viu l’estiu a Pego
Lírica Saray i Pascual
Inscripció prèvia:
www.pegoilesvalls.es
966400843 // 699762815

PEGO
Divendres 12
21.00 h – Plaça Jaume I
Viu l’estiu a Pego
Jimisue (Duo Acústic)
Inscripció prèvia:
www.pegoilesvalls.es
966400843 // 699762815

PEGO
Divendres 19
21.00 h – Plaça Ajuntament
Viu l’estiu a Pego
Lírica (Saray i Pascual)
Inscripció prèvia:
www.pegoilesvalls.es
966400843 // 699762815

PEGO
Divendres 26
21.00 h – Passeig Cervantes
Viu l’estiu a Pego
Alma acústica
Inscripció prèvia:
www.pegoilesvalls.es
966400843 // 699762815

ONDARA
Divendres 13
23.00 h – Plaça de Bous
Concert de “En clave de clot”
Presenta “Als seus peus”
Fusió música clàssica, flamenc i jazz.

ONDARA
Dissabte 20
23.00 h – Plaça de Bous
SONAFILM 2022 “Universal Chamber Orchesta”
Presenta “Tribute to Morricone”


LA VALL DE GALLINERA
Del 6 al 27 d’agost
III Edició dels Concerts de Cambra
Dissabte 6
18.30 h – Església de Benissivà
Concert de cambra: Duo Arts
Dissabte 13
18.30 h – Església de Benialí
Concert de cambra: Morricone melodies
Dilluns 15
18.30 h – Església d’Alpatró
Concert de cambra: Quartet de corda de València
Dissabte 20
18.30 h – Església de la Carroja
Concert de cambra: Alegria Trio.
Dissabte 27
18.30 h – Església de Benissili
Concert de cambra: Recital Líric

ELS POBLETS
Dissabte 20
20.00 h – Vil·la Romana de l’Almadrava
VII Trobada Literària i Musical
La rosa als llavis
Homenatge a Joan Salvat - Papasseit.
Espectacle en directe a càrrec de Tomàs de los Santos i Elsa Tronchoni.
Entrada Lliure.

GATA DE GORGOS
Dissabte 27
20.30 h – Les Sorts
FIGA (Festival Independent de Gata)
Amb l’actuació de Tremp, Guineu, Startrip, Amor Liquido,
Semana Santa, Mediapunta, Dharmacide i Senior
Organitza: Gata fan Club i Ajuntament de Gata de Gorgos


Tanz:
ONDARA
Diumenge 28
20.30 h – Prado
Otra danza
Presenta “La Banda”


GATA DE GORGOS
Festes patronals de Gata de Gorgos

Dilluns 1
08.00 h – Despertà a càrrec dels quint@s majors.
12.00 h – Solta de vaques i bou de la ramaderia CRESPO.
17.00 h. – Ral·li Humorístic
17.30 h – Teatre de carrer itinerant “Aventura Prehistórica”
19.00 h – Entrada de bous de la ramaderia ELS COVES.
19.30 h – Solta de vaques i bou de la ramaderia CRESPO.
19.30 h – Taller de còctels sense alcohol.
22.00 h – Nit de paelles a l’esplanada del Grup Escolar,
amenitzada amb l’orquestra MONACO

Dimarts 2
08.00 h – Despertà
10.00 h – Despertà infantil
11.00 h – Parc Aquàtic
13.00 h – “Bous a banda” amb el grup Grupo Eñe
14.00 h – Dinar al Centre Social per a la Quintà Infantil 2022
16.30 h – Actuació infantil mag Magic John: FANTASY OF MAGIC
18.00 h – Entrada de Carretons. Carretons patrocinats per: Signes Hats
18.00 h – Gran Camionà que recorrerà els carrers de la zona de Les Sorts
19.00 h – Entrada de bous de la ramaderia ASENSI
19.30 h – Solta de vaques i bou de la ramaderia LA PALOMA
22.00 h – Sopar a les barraques
22.00 h – Marxa Nocturna de regularitat per parelles
23.00 h – Ball de DISFRESSES amenitzat per l’orquestra No Comment
00.00 h – Nit de disfresses

Dimecres 3
Dia de les Quintaes
08.00 h – Despertà
13.00 h – “Bous a banda” amb el grup Lol i Pop
18.30 h – Vesprada musical a càrrec dels Dj’s residents Inma,
Ernesto, LLacer i Rafa, al Carrer Sant Miquel
22.00 h – Sopar a les barraques
23.00 h – Nit de Karaoke

Dijous 4
08.00 h – Despertà
12.00 h – Solta de vaques i bou de la ramaderia CRESPO
18.00 h – GRAN PRIX
19.00 h – Entrada de bous de la ramaderia CRESPO
19.30 h – Solta de vaques i bou de la ramaderia ASENSI
22.00 h – Sopar a les barraques
23.00 h – Ball a la plaça nova amb el grup Abierto 24 Horas
23.30 h – Cordà infantil
01.00 h – Correfoc

Divendres 5.
Dia del Major i Ofrena
08.00 h – Despertà
12.00 h – Solemne missa
13.00 h – Cervesa a GOGO amb el Grup de Danses La Llata.
13.00 h – “Bous a banda” amb el grup “Oxigen“
13.30 h – Vi d’honor per als majors del poble
17.00 h – Partida de Pilota de categoria juvenil al Trinquet Xiquet de Gata, entre Capellino i Pizarro II contra Santi i Arabí.
18.00 h – Gran Partida de pilota professional entre
Genovés II, Nacho i Carlos contra Giner, Tomás II i Oltra (feridor)
al Trinquet “Xiquet de Gata”
19.30 h – l’Ofrena Floral al Santíssim Crist del Calvari, acompanyats
per la Colla de Dolçainers i Tabaleters El Montgó
23.00 h – Concert de la Revetla. La Banda Unió Musical de Gata
En finalitzar es dispararà la CORDÀ

Dissabte 6.
Dia del Santíssim Crist del Calvari
08:00 h – Despertà
10.00 h – Cercavila de la Banda Unió Musical de Gata
11.00 h – Cercavila de la Banda Unió Musical de Gata, per arreplegar els representants dels Quint@s infantils i Quint@s majors
12.00 h – Solemne Missa Major en honor al Santíssim Crist del Calvari amb la participació del Cor Grup Serrillàs de Gata
En acabar bombardeig aeri per la Pirotecnia Ricasa
Tot seguit, Vi d’honor al Centre Social
19:30 h – Missa i, a continuació, solemne processó per a acompanyar el
Santíssim Crist des de l’església fins a l’ermita del calvari
acompanyats per la Colla de Dolçainers i tabaleters El Montgó,
Associació Musical Coda i la Banda Unió Musical de Gata.
En acabar Castell de focs artificials per a posar fi a les Festes de Gata 2022.


MURLA
De l’1 al 8 d’agost
Programa de Festes de Murla 2022

Dilluns 1
18.00 h – carrer de Dalt
Torneig mixt per dalt corda

Dimarts 2
Dia dels Xiquets
D'11.00 a 14.00 h i de 16.00 a 18.00 h – PARC AQUÀTIC en la piscina
14.00 h – "Macarronà" en la piscina per a tots els xiquets
18.00 h – Torneig mixt per dalt corda al carrer de Dalt
19.30 h – Teatre infantil "EL GRAN SHOW" a la plaça de l'Església
01.00 h – Vetlada musical a càrrec del grup "LA TRIBU"

Dimecres 3
Dia Tercera Edat
18.00 h – Torneig mixt per dalt corda al carrer de Dalt
19.30 h –"HOLI PARTY" Festa infantil al carrer de l'escola
22.00 h – Ballet Inma Cortés al Centre Polivalent
En acabar el ballet hi haurà un refrigeri per a tots els assistents.

Dijous 4
Trofeu "El Nel" de Murla
14.00 h – Dinar per a tots els socis del Club de Pilota de Murla al Centre Polivalent
17.30 h – Partideta de l'Escola de Pilota de Murla
18.30 h – Partida de Pilota (300€ de premi)
MURLA (Álvaro de Castells, German de Parcent, Manel i Andreu)
contra
VALL DE LAGUAR (Malia, Héctor, Kike i Josep)
20.30 h – Cercavila i a continuació Trasllat de la imatge de la Divina Aurora, Patrona de Murla, des de l'Ermita de la Sang fins a la plaça de l'Església.
A continuació, Ofrena de Flors a la Divina Aurora, Patrona de Murla, en la plaça de l'Església
01.00 h – Vetllada musical a càrrec de l'orquestra "LIMITE"

Divendres 5
Festivitat de la Divina Aurora
08.00 h – Tradicional "Cant de l'Aurora" pels carrers de la Vila
11.30 h – Cercavila i a continuació des de l'Ermita de la Sang, Trasllat de la imatge a l'Església i celebració de la solemne missa cantada. En finalitzar la missa es repartirà el tradicional Pa Benet a l'Església.
18.00 h – Partida promeses/juvenils en el carrer de Dalt
21.00 h – Cercavila i recollida del M.I. Ajuntament por la Banda de Música.
21.30 h – Solemne Processó de la Divina Aurora
00.00 h – Actuació de l'orquestra "ALMA DE BOLEROS" en la Plaça Major
02.00 h –Macrodiscomòbil "PIRÁMIDE"

Dissabte 6
Festivitat del Santíssim Crist del Salvador
08.00 h – Tradicional "Cant de l'Aurora" pels carrers de la Vila.
12.30 h – Cercavila i solemne missa en honor del Santíssim Crist del Salvador cantada pel cor parroquial de Murla
14.00 h – "Carreres de gall" al carrer de Dalt
21.00 h – Cercavila i recollida del M.I. Ajuntament per la Banda de Música
21.30 h – Solemne PROCESSÓ en honor del Santíssim Crist del Salvador
00.00 h – Actuació del grup de mariachis "MI TIERRA" en la Plaça Major
02.00 h – MACRODISCOMÒBIL "PIRÁMIDE"

Diumenge 7
Dia dels Joves
12.00 h – Cercavila amb la Xaranga "TOCA'T UN OU"
12.00 h – carrer de Dalt
Se servirà CANDELA A GO-GO per gentilesa d'Anís Candela.
"L'anís més refrescant pel paladar més exigent"
13.00 h – "V REGATA DE CERVESA". Hi haurà premis.
14.00 h – carrer de Dalt "IV CONCURS DE PAELLES"
17.00 h – plaça de l'Església. Gimcana d'aigua per a xiquets de 3 a 12 anys
17.00 h – Concert de versions a càrrec del grup "JOTAJAYBERS"

Dilluns 8
Dia de la Pilota
18.00 h – carrer de Dalt
XXXVI Trofeu Ajuntament "GENOVÉS"
Àngel, Marc, Genovés II i Manel VS. Álvaro, Fèlix, Hèctor i Andreu
Durant la partida es descobrirà la placa de "fill adoptiu de Murla" instal·lada en el carrer de Dalt i en acabar, acte d'entrega del títol de 'fill adoptiu de Murla' a favor de Paco Cabanes (GENOVÉS) per la seua gran aportació i mèrits a favor de la pilota valenciana.


LA VALL DE GALLINERA
Del 4 al 6 d’agost
Festes de Benissivà – Benitaia

Dijous 4
22.00 h – Plaça de Benitaia
Cine a la fresca.

Divendres 5
00.00 h – Discomòbil a Benissivà

Dissabte 6
18.30 h – Església de Benissivà.
Concert de cambra: Duo Arts.

00.00 h – Discomòbil a Benissivà.

*La programació està subjecta a canvis per a més
informació www.lavalldegallinera.org


PARCENT
Del 9 al 16 d’Agost
Festes de Parcent

Dimarts 9
12.00 h – Volteig de campanes i Xupinasso.
18.00 h – Partida de pilota al carrer de dalt
Moises, Mario, Voro i Pedro contra José Ángel, Raúl, Joan i Kike
19.00 h – Gymkana pels carrers del poble.
20.00 h – Cercavila i volteig de campanes.
22.30 h – Presentació Regines Major i Infantil
i dels Festers i Festeres del 2020
01.00 h – Ball amenitzat per l’orquestra LA PATO.

Dimecres 10
08.00 h – Despertà
11.30 h – Recollida de festers i festers per la Banda de Música de Parcent
12.30 h – Misa en honor a Sant Llorenç
a continuació traca de caramels
18.00 h – Gran Partida de pilota al carrer de dalt.
Pablo (Sella), Sala (Murla) i Kike (Laguar) contra Gaiza (País Vasc),
Sacha (Orba), Kiko (Sella) i Ivan (Parcent)
20.00 h – Cercavila
21.00 h – Processó en honor a Sant Llorenç
a continuació es llançarà el tradicional Castell de focs.
00.30 h – Ball amenitzat per l’orquestra MONTECARLO

Dijous 11
8.00 h – Despertà
11.30 h – Recollida de festers i festers per la Banda de Música de Parcent
12.30 h – Misa en honor al Santíssim Crist de la Fe
a continuació traca de caramels
18.00 h – Gran partida de pilota al carrer de dalt.
Cardona (Pedreguer), Conillet (Orba), Sergi (Agost) i
Alvaro (Ràfol) contra Alvaro (Castells), German (Parcent),
Toni (Sella) i Marc (Tormos).
20.00 h – Cercavila
21.00 h – Processó en honor al Santíssim Crist de la Fe.
a continuació traca de colors a la plaça
00.30 h – Ball amenitzat per l’orquestra La Tribu

Divendres 12
07.00 h – Interpretació de l’Aurora pels carrers del poble
11.30 h – Recollida de festers i festeres per la Banda de Música de Parcent
12.30 h – Misa en honor a la Divina Aurora
18.00 h – Partida de pilota al carrer de dalt
Cobos, Camarasa, Rafa i Pau contra Marc, Pere, Dorado i Deme.
20.00 h – Cercavila
21.00 h – Ofrena floral a la Divina Aurora
00.30 h – Ball amenitzat per l’orquestra No Comment

Dissabte 13
12.00 h – Eucaristia per als difunts
14.00 h – Tortilla gegant
16.00 h – Festa de l’espuma amb DJ Marc
21.00 h – Sopar de pensionistes

Diumenge 14
10.00 a 14.00 h i de 16.00 a 18.00 h – Parc Infantil
18.00 h – Xocolatada
19.00 h – Cordà infantil
20.00 h – II Concurs de All i Oli
22.00 h – Sopar Popular amenitzat per la Banda de Música de Parcent
01.00 h – Correfoc a càrrec de Coet i Corda
3.00 h – Cordà a càrrec de Coet i Corda

Dilluns 15
14.00 h – Paelles
19.00 h – Desfilada de disfresses
Tot seguit X-PAM SHOW.

Dimarts 16
09.00 h – Torneig de pilota grossa per quintades al trinquet
22.00 h – Sopar popular amenitzat per un duo
En acabar el sopar es dispararà una gran traca per donar fi a les festes 2022.


LA VALL DE GALLINERA
Del 10 al 14 d’agost
Festes de Benialí

Dimecres 10
22.00 h – Frontó
Presentació del documental: Les cures a la Vall de Gallinera.

Dijous 11
20.00 h – Cercavila amb la xaranga Contracant
20.30 h – Ofrena de flors a la Puríssima
00.30 h – Festa de disfresses i discomòbil amb DJ GASCÓ

Divendres 12
13.00 h – Missa a Sant Roc
17.30 h – Jocs per a xiquets i xiquetes al pati de l’escola
20.30 h – Cercavila amb la xaranga Contracant
21.00 h –Processó al Santíssim Crist de la Providència
23.00 h – Entradeta de moros i cristians
00.30 h – Discomòbil al pati de l’escola

Dissabte 13
12.00 h – Repartiment de premis del concurs d’engalanament de carrers
13.00 h – Missa a la Puríssima
18.30 h – Concert de cambra Morricone Melodies a l'església
19.30 h – Ambaixada de moros i cristians al carrer Carreró
20.30 h – Cercavila amb la xaranga Contracant
21.00 h – Processó en honor a la Puríssima
22.00 h – Sopar benèfic al pati de l’escola
00.00 h – Retreta a càrrec dels moros i cristians
00.30 h – Discomòbil benèfica amb DJ MONXÓ al pati de l’escola

Diumenge 14
9.30 h – Diana de moros i cristians
13.00 h – Encierro
19.30 h – Entrada de Moros i Cristians pels carrers del poble

*La programació està subjecta a canvis per a més
informació www.lavalldegallinera.org


BENIGEMBLA
Del 10 al 15 d’agost
Festes de Benigembla

Dimecres 10
22.00 h – Esglesia
Concert Orquesta Marina Alta

Dijous 11
12.00 h – Volteig general de campanes
20.00 h – El Sindicat
Presentació llibre “El somni americà contra el caciquisme i
la fil·loxera” de Juli Esteve al Centre social El Sindicat
00.00 h – Revetla amenitzada pel DUO PACIFIC BLUE

Divendres 12
11.30 h – Passacarrers
12.00 h – Misa en honor a Sant Josep
20.30h – Passacarrer
21.00 h – Processó en honor a Sant Josep
00.30 h – Revetla amenitzada per La Sede i Dj.

Dissabte 13
11.30 h – Passacarrer
12.00 h – Misa en honor a Sant Agustí
19.00 h – Teatre infantil
20.30 h – Passacarrer
21.00 h – Processó en honor a Sant Agustí
00.30 h – Revetla Titanic

Diumenge 14
11.30 h – Passacarrer
12.00 h – Misa en honor a Sant Francesc
20.30 h – Passacarrer
21.00 h – Processó en honor a Sant Francesc
00.30 h – Discomòbil

Dilluns 15
10.30 h – Passacarrer
11.00 h – Misa en honor a Sant Agustí
20.30 h – Passacarrer
21.00 h – Processó en honor a Sant Agustí
00.00 h – Correfocs


FORNA
Dissabte 13
A partir de les 20.30 h
Fireta de Forna
20.30 h – Teatre familiar amb
El viatge d’Ulisses.
21.30 h – Xerrada Bandolerisme a Pego, a càrrec de Manel Arcos
autor del llibre Els Ganyans: La història que no es va contar
(Pego, 1844-1883)

LA VALL DE GALLINERA
Del 14 al 18 d’agost
Festes d’Alpatró

Diumenge 14
Qui no fa la VESPRA no fa la FESTA
Animem a tot el veïnat a penjar cobertors i flors de paper als balcons
12.00 h – Revolteig de campanes
18.30 h – Jocs populars per als xiquets i xiquetes a la plaça Puríssima
19.00 h – Berenar al carrer la Puríssima (coca dolça, orxata i batuts)
19.00 a 21.00 h – al Centre Parroquial
Voleu recordar les festes del 1991? Es projectarà el vídeo cada hora.
00.00 h – Discomòbil Fetén

Dilluns 15
La Mare de Déu de l’Assumpció
12.00 h – Cercavila amb Benibatuka
D’11.00 a 13.00 h i de 17.30 a 20.30 h – Fireta infantil aquàtica al carrer Puríssima
13 h – Ofrena i missa en honor a la Mare de Déu de l’Assumpció
18.30 h – Concert de cambra Quartet de Corda de València a l’església
19.30 h – Projecció vídeo de festes de l’any 1991 al Centre Parroquial
21.30 h – Processó en honor a la Mare de Déu, acompanyats pels xirimiters de Planes
00.30 h – Discomòbil al carrer Puríssima

Dimarts 16
Santíssim Crist de la Fe
11.30 h – Projecció vídeo de les festes de l’any 1991 al Centre Parroquial
12.30 h – Cercavila amb la banda de música de Planes
13.00 h – Missa en honor al Santíssim Crist de la Fe
14.00 h – Paelles Populars al carrer Puríssima
Per facilitar l’organització de l’acte, serà necessari la inscripció
19 h – Gran Desfilada de Carrosses
21.30 h – Processó en honor al Santíssim Crist de la Fe
00.00 h – Discomòbil Esteban

Dimecres 17
Sant Marc
13.00 h – Missa en honor a Sant Marc
19.00 h – Representació teatral de l’obra La consulta de la doctora Xona a càrrec del grup de teatre de la Vall, al carrer Puríssima
21.30 h – Processó en honor a Sant Marc, acompanyats pels xirimiters de Planes
22.30 h – SOPAR. Per a posar punt final a les festes, la comissió convida a tots els veïns i veïnes del poble a sopar coques i una picadeta al carrer la Puríssima.

Dijous 18
22.00 h – Cine a la fresca
*La programació està subjecta a canvis per a més informació www.lavalldegallinera.org


LA VALL DE GALLINERA
Del 19 al 20 d’agost
Festes de la Carroja

Divendres 19
22.00 h – Cine a la fresca

Dissabte 20
18.30 h – Església
Concert de cambra: Alegria Trio
20.00 h – Concert de la Banda de música d’Ebo

*La programació està subjecta a canvis per a més
informació www.lavalldegallinera.org


LA VALL DE GALLINERA
Del 26 al 27 d’agost
Festes de Benissili

Divendres 26
22.00 h - Cine a la fresca

Dissabte 27
18.30 h - Església
Concert de cambra: Recital Líric
20.00 h - Concert de la Banda de música de Pego

*La programació està subjecta a canvis per a més
informació www.lavalldegallinera.org


zurück
Abkürzungen:

AyuAyuntamiento
CCCasa de Cultura
CSCentro Social
KiPfarrkirche
MarMarktplatz
PromStrandpromenade
SpoSportzentrum